EĞİTİM

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ GÖKÇEBEY MİTHAT-MEHMET ÇANAKCI MESLEK YÜKSEKOKULU

Aydınlık bir Türkiye için eğitimin önemli olduğu bilinciyle Bülent Ecevit Üniversitesi Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakcı Meslek Yüksek Okulu hayata geçirildi. 2006-2007 eğitim-öğretim yılında açılan ve 2008 yılında ilk mezunlarını veren okul, Çanakcılar Şirketler Grubu’nun gençliğe ve geleceğe verdiği önemi temsil etmektedir.

ÇEVRE

EPD SERTİFİKASI

Doğaya ve doğal olana duyduğu saygıyla hareket eden Çanakcılar Şirketler Grubu, Creavit markası ile ürettiği seramik sağlık gereçlerinin çevresel etkilerinin tüm yaşam döngülerinde değerlendirilmesi sonucunda; bağımsız kuruluşlar tarafından onaylanan Çevresel Ürün Beyanı Sertifikası (EPD) almaya hak kazandı. Aydınlık bir Türkiye için eğitimin önemli olduğu bilinciyle Bülent Ecevit Üniversitesi Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakcı Meslek Yüksek Okulu hayata geçirildi. 2006-2007 eğitim-öğretim yılında açılan ve 2008 yılında ilk mezunlarını veren okul, Çanakcılar Şirketler Grubu’nun gençliğe ve geleceğe verdiği önemi temsil etmektedir.

BOTANİK ALAN

Çanakcılar Şirketler Grubu tesislerindeki 140.000 m2'lik açık işletme alanının 30 dönümlük bölümünde yer alan Botanik Alan’da 75 farklı türden 850 hayvan ve yüzlerce çeşit bitki ve çiçek yer almaktadır. Çanakcılar Şirketler Grubu’nun "dünyayı gelecek nesillerden miras aldık" felsefesiyle üretim tesisleri bünyesinde kendi adını taşıyan Botanik Alan, ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor.

KÜLTÜR-TARİH

ÇANAKCILAR ARKEOLOJİ VE ETNOGRAFYA MÜZESİ

Çanakcılar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Mithat ÇANAKCI'nın yıllar süren yoğun çabaları ile oluşturulan Çanakcılar Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Çanakcılar'ın sosyal sorumluluk projelerine verdiği ve toplumuna kazandırdığı çok önemli argümanlardan sadece biridir. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Müzeler statüsünde bulunan müzeyi ziyaret etmek ve tarihsel bilincini güçlendirmek isteyen herkese kapıları ücretsiz olarak açıktır.

Müze Broşürünü İnceleyin